Műanyag fóliák és tasakok gyártásával foglalkozunk, és tisztában vagyunk azzal, hogy ezek nem igazán tesznek jót a Földnek. A Pompor Plastnál azonban minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy a szennyezést minimalizáljuk – olvasson tovább és ismerje meg környezetvédelmi programunkat!
Napjainkban számos szomorú tapasztalatot gyűjtöttünk arról, hogy a klímakatasztrófa milyen égető kérdés. Érthető, ha egyre többen néznek rossz szemmel a hozzánk hasonló cégekre, akik műanyaggyártással foglalkoznak. Bár egyre több fantasztikus törekvés van, hogy a műanyagfelhasználást csökkentsük, de a fóliákat és tasakokat még nem tudjuk teljesen kizárni az életünkből, sok területen ez az egyetlen jó megoldás.
Mi viszont a Pompor Plastnál megteszünk mindent, hogy a termékeink és a gyártás minél kevésbé szennyezzék a környezetet. Tudta, hogy a műanyaggal is lehet környezetkímélően eljárni?
Megmutatjuk, hogyan küzdünk a környezetbarát megoldásokért!
Zöld műanyag!(?)
„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”– valljuk. A környezetvédelem számunkra sok mindent takar, ami a gyártást és a hulladékok kezelését egyaránt érinti. Sokan még mindig nem vállalnak elég felelősséget azért, hogy tudatosan kíméljék a környezetünket, pedig nincs az a termék, amit ne lehetne körültekintően és viszonylag környezetkímélően előállítani – csak egy kis erőfeszítés kell hozzá. Talán Ön sem hiszi el, hogy a műanyag kapcsán is lehetséges ez.
A jó hír az, hogy a környezet védelme és a gazdaságos előállítás sokszor kéz a kézben járnak, így bizonyos területeken könnyű dolgunk van. Törekszünk például arra, hogy minél kevesebb selejtet és szemetet termeljünk. Hallott már arról, hogy a gyártási hulladék szelektíven való tárolása, majd újrahasznosítása, agromerálása vagy regranulálása által mindez lehetséges? Ezek a módszerek és folyamatok mind szükségesek ahhoz, hogy a hulladék újbóli felhasználásra alkalmassá legyen.
Ha még nem hallotta azt a kifejezést, hogy regranulálás, akkor most ideje megismernie: azt jelenti, hogy a gyártási hulladékból újra granulátumot gyártanak, ez megy bele a gépbe, és ebből készülnek az új tasakok.
Csak pánik, és semmi hulladék
Az eredeti egyben újrahasznosított is. Mit is jelent pontosan ez?
A gyártás során ahol csak lehet, eleve újrahasznosított alapanyagokat használunk. Ezek egy része saját hulladékból származik, azonban ez nem fedezi a teljes igényt, így nagyobb hányadát külső forrásból szerezzük be.
Ezeket az alapanyagokat főleg ipari fólia, és a hulladékokhoz használt csomagolóanyagok gyártására használjuk fel. Igen ám – kérdezhetni jogosan – de mi lesz azzal a típusú hulladékkal, ami már nem alkalmas a cégen belüli termékek újragyártására?
Vajon van-e lehetőség arra, hogy egy műanyaggal foglalkozó üzem ne termeljen semmiféle szemetet? Valójában nagyon egyszerű a megoldás: nem csak vásároljuk, hanem el is adjuk a hulladékot. Amit mi már nem tudunk hasznosítani fólia gyártására, azt elszállítják tőlünk, és más, vastagabb falú műanyag termékek gyártásához használják fel, ezáltal nem kerül ki gyártási hulladék üzemünkből a közvetlen környezetünkbe.
Műanyagból villamosenergia
Bár a mi üzemünk nem alkalmas erre, fontos megjegyezni, hogy van már megoldás a végfelhasználás utáni hasznosításra is. Itt többek között arra is gondolunk, hogy a szelektív hulladék begyűjtése után a hulladék megfelelő technológiai keretek közt történő elégetése során a hőt villamos energiává tudják alakítani, ezáltal a termékek szintén nem egy szeméttelepen végzik, hanem hozzájárulnak környezetünk védelméhez.
Ha az egész folyamat során környezettudatosan gondolkodunk, nem kell attól tartanunk sem vevőként sem eladóként, hogy ez többletköltséget okozhat önnek. Ha mindezeket a szempontokat figyelembe veszi és Ön is arra törekszik majd a piacon, hogy a optimálisan gyártassa le a csomagolóanyagokat, akkor azzal önmagának és vevőinek is költséget takarít meg – miközben a környezetet is kíméli.
Mi a Pompor Plastnál mindent megteszünk ennek érdekében.